Міжнародна фотовиставка газети "День" "ВЕЛИЧ ПРОСТОТИ"
Фотовиставка відбудеться за підтримки Національної спілки кінематографістів України та триватиме з 9 листопада до 17 листопада.
Вхід – вільний! Час роботи – з 10:00 до 19:00.
XXI Фотовиставка "Дня" за результатами міжнародного фотоконкурсу 2019 року відкриється в Києві 8 листопада о 17:00 в Будинку кіно (вул.Саксаганського, 6) Вхід за запрошеннями.
Цей твір викрив російські байки щодо української мови
Українська література не відображає весь процес формування мови від давньоруської до української. Але вона була, існувала у формі усних традицій протягом століть, потроху трансформуючись і набираючи сучасних рис.
"Енеїда" Івана Котляревського започаткувала нову українську літературу. До її виходу, українські письменники писали на "старокніжном русском язикє". Вони стидалися творити українською мовою, яка була близькою до сучасної та якою розмовляли звичайні українці, передають "Патріоти України" з посиланням на Агентство Творчих Подій.
Тарас Кремінь став уповноваженим із захисту державної мови. Його кандидатуру вже відправили на затвердження Кабінету міністрів.
Обмудсвумен Людмила Денісова розповіла, що Кремінь переміг у відкритому конкурсі на цю посаду, що проходив у Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини.
Загалом між собою за посаду мовного омбудсмена змагалися 11 кандидатів. Усі вони надали комісії документи про вищу освіту, володіння державною та англійською мовами, а також мали досвід правозахисної діяльності та захисту державної мови.
Співак, композитор, скрипаль Василь ВОЛОЩУК: Своїм "творчим батьком" називаю Миколу Сингаївського
"Цей хлопець співає так, як не співає ніхто. Хіба що я", - Василь Зінкевич про Василя Волощука.
Василь Волощук – скрипаль, композитор і виконавець, Заслужений артист України. Його ім’я внесено до Золотого Фонду української естради. Народився 19 травня 1969 року в селі Сваричів, Рожнятівського району, Івано-Франківської області. У 1989 році разом зі своїми однокурсниками-однодумцями створив фольк-гурт, який згодом отримав назву "Карпатські Дзвони".
23 серпня - День Державного Прапора
Чому порядок барв на нашому прапорі не правильний.
Про це говорить відомий лікар народної медицини, керівник медичного центру "Живе слово" Олександр Філатович.
- "Україна" дослівно перекладається як УК - мудрий, РА - Сонце (Творець), ЇНА - громада (держава). Іншими словами - Мудра Держава Сонця.
Юлія Рома виконала пісню Кобзаря "Нащо мені чорні брови" у рамках проекту "Нова пісенна Шевченкіана"
Юлiя Рома - українська джазова спiвачка, композиторка, педагог, авторка пiсень.
"...Її легко узнати тим, хто захоплюється українським джазом. Голос Юлії яскравий і не має собі подібних в Україні." (Олексій Коган).
У рiзноманiтнiй музицi: бразильськiй, "мейнстрiм" чи авторських пiснях - спiвачка неперевершено створює особливе, своє стильне звучання.
Усього в Україні святкують три Спаси, а Медовий Спас — перший із них
Щорічно свято припадає на 14 серпня й має іншу назву, Маковея.
Яблучного Спаса справляють 19 серпня, а Горіхового Спаса — 29 серпня. А, зараз розповімо про традиції святкування Маковея, його прикмети та ідеї страв із маком і медом:
Дайте своїм дітям шанс повернутися до рідної мови, врятуйте власну цивілізацію!
Відомий журналіст Віталій Портников розповів, як на маленькому острові Мен повернули з небуття меньску мову.
Кожна мова - це перлина, це надбання, це частина душі. Якщо зникає мова - зникає щось у цивілізації. "Русскоязычная Украина обречена!" Україна буде або україномовною, або та частина України, яка бажає бути російськомовною, рано чи пізно стане Росією - частиною "російського світу", російської цивілізації!
У неділю 28 липня українці будуть святкувати одне з найбільш значущих свят християн
Історія
Хоча, подія відбулася ще в далекому 988 році, в Україні офіційним святом цей день став тільки в 2008 році. Президент Ющенко затвердив дату - 28 липня в День пам'яті головного героя цього заходу - Володимира Великого. Цей день є датою смерті князя Володимира. Але так як точна дата проведення обряду невідома, в Україні вирішили вибрати цей день для проведення заходів і молебнів.
Я не граю в театрі, тому що хвилююся
У мене просте природнє життя.
Французька актриса Катрін Деньов стала спеціальним гостем 10-го ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю.
У рамках ОМКФ 2019 75-річна актриса представила ретроспективу з трьох фільмів і провела творчу зустріч.
|
|