На думку відомого дослідника-мовознавця Олександра Потебні витоки української мови вперше простежувалися приблизно 40 тисяч років тому
САНСКРИТ та ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ.
До сьогодення існує численна кількість версій походження української мови. Багато відомих вчених мовознавців усе життя займалися вивченням цього питання. Серед славетних імен таких вчених треба назвати відомого українського мовознавеця ХІХ сторіччя Олександра Потебню, який усе життя досліджував народну творчість, що допомогло йому визначити витоки української мови, які, на його думку, вперше простежувалися приблизно 40 тисяч років тому.
У програмі представлені 8 кінохітів – тріумфаторів світових фестивалів
Їх можна подивитися безкоштовно з 21 по 27 квітня.
Подію організовано за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні спільно з європейськими культурними інституціями. Європейський Союз виділяє Україні 190 мільйонів євро на боротьбу з поширенням коронавірусу – та закликає всіх дотримуватись правил карантину. Проведіть цей час із задоволенням та користю - з найкращими зразками європейського кіно: дивіться їх безкоштовно.
Сергій Тримбач: Навіщо Мінфін іде на війну з вітчизняною культурою?
А ще ж недавно пан Президент цитував Вінстона Черчілля, який під час війни заборонив урізати фінансування на культуру: бо ж інакше навіщо ми воюємо?
Скоротити бюджет за даних обставин - напевно. Однак щоби так усе одразу? Зняти 150 мільйонів гривень на книгодрукування - це когось врятує?? Так само на кіно??
19 березня - 125-річчя з Дня народження Максима Рильського
Один із визначних митців України ХХ століття, академік АН УРСР Максим Тадейович Рильський (1895–1964), увійшов у історію української культури як поет, автор текстів до музичних творів, мовознавець, перекладач, громадський діяч, талановитий лібретист, літературний редактор музичних полотен, проповідник гуманістичних, загальнолюдських цінностей, що не втрачають свого вагомого значення і сьогодні.
Скасування "Євробачення": чому не перенесення, що буде з квитками і де пройде наступний пісенний конкурс
Вперше за 65 років пісенний конкурс довелося скасувати і його головний організатор роз'яснює причини такого рішення.
Вдень 18 березня Європейська мовна спілка (EBU) прийняла непросте для себе рішення – скасувати пісенний конкурс Євробачення, який мав відбутися в середині травня у нідерландському Роттердамі.
Населення Київської держави розмовляло староукраїнською мовою, – історик В’ячеслав Корнієнко
У Київській державі, в Україні-Русі, окрім писемної церковнослов’янської мови, існувала розмовна мова, наближена до сучасної української мови.
До того ж, уже тоді використовували українську "побудову" слів, і князь Володимир ніколи не був "князєм Владіміром".
18-річна співачка з Полтави вже відзначена багатьма музичними преміями
У Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося свято народної музики "Любимо землю свою".
Як повідомлялося, на українському мистецькому небосхилі спалахнула яскрава зірка - співачка із золотим голосом Наталія Шевченко.
28 та 29 лютого вона виступила у столиці України в рамках свята народної музики "Любимо землю свою".
"ЄВРОБАЧЕННЯ-2020": СТАВ ВІДОМИЙ ПРЕДСТАВНИК УКРАЇНИ НА КОНКУРСІ
Учора ввечері під час фіналу нацвідбору на "Євробачення-2020" визначився учасник, який цьогоріч представить Україну на міжнародній музичній першості у Роттердамі.
Гурт GO-A вразив суддів та глядачів своєю неординарністю та самобутністю. Йому вони й віддали найвищі бали.
Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.
День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності, повідомляє Укрінформ.
Історія дня, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської, мови.
Пісня BLCK SQR у виконанні тріо FO SHO стала одним із найбільш яскравих номерів другого півфіналу Національного відбору на "Євробачення-2020" 15 лютого.
Як і всі учасники відбору, дівчата співали в основному англійською мовою, але вставили в пісню українські вкраплення, щоб дати зрозуміти глядачем, яку країну вони представляють в Нацвідборі "Євробачення", передають "Патріоти України".
|
|