Він народився 25 листопада 1838 року в Стеблеві на Черкащині в родині потомственого священика
УКРАЇНСЬКИЙ КАНТ - ІВАН НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ
Пригадайте, перу якого письменника належить праця "Про непотрібність великоруської літератури для України та Слов'янщини"? Автор якої доводив, що ця література не "гірша" за нашу — цінував Лєскова, Островського, Толстого, Щедріна, але був переконаний, що російська література потрібна для Росії, а нам потрібна своя. Гріх нашої інтелігенції, на думку автора, саме в тім, що вона виховалася на російській літературі,
Український культурний фонд відкриває нові можливості для креативних людей
Комунікаційна агенція Friends of Brands за підтримки Український культурний фонд проводить безкоштовний інтерактивний тренінг на тему "Як просувати власний культурний продукт".
Разом з командою провідних спеціалістів культурної сфери спікери розкажуть про усі тонкощі просування, брендингу та роботи зі ЗМІ.
Щорічно 9 листопада святкується День української писемності та мови
Така дата обрана не випадково: за православним календарем в цей день вшановують Преподобного Нестора-Літописця.
Як відзначається свято
Найбільша парламентська фракція зайняла позицію, протилежну до президентського гасла: "Віра. Мова. Армія"
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій планував ухвалити закон про мову вже цієї осені. Поки що вдалося зробити один крок – проголосувати за нього у першому читанні. Крок важливий, але з огляду на скандальне поводження керівництва "Блоку Петра Порошенка" і частини депутатів із цієї фракції під час розгляду законопроекту та голосування за нього є обґрунтовані сумніви, що цей надзвичайної ваги документ буде ухвалено не те що до кінця осені, але й до кінця року.
Цей анімаційний серіал для всієї родини (для глядачів віком від 0 до +200 років) створено студією "Новаторфільм"
"Моя країна - Україна" - перший в Україні краєзнавчий, пізнавальний, патріотичний анімаційний серіал.
Кінопроект містить у собі краєзнавчий, історичний та культурологічний матеріали. Кожна серія - то подорож Україною з легендами та історією рідного краю.
Богемна рапсодія – від пісні до пісні: відмінний екскурс в історію музики
У прокаті дебютує довгожданий байопік (англ. biopic — biographical picture) — кінематографічний жанр і одночасно біографічний фільм, що розповідає про долю знаменитої або відомої особистості) про Фредді Мерк'юрі, справжній довгобуд, який пережив зміну концепції та вікових обмежень, заміну кількох акторів і звільнення режисера.
Лариса Волошина: "Єдність українського духу"
Стосовно очікуваних рішень Синоду Вселенського Патріархату існує дві діаметрально протилежні реакції. Одна частина українців впевнена, що Константинополь надав Україні Томос, інша переконана, що до справжнього вручення Томосу ще далеко. Потрібно створити Українську помісну церкву, зрозуміти які приходи увійдуть у нове утворення, обрати голову на спільному Соборі. Тобто, утвердити адресанта - того, кому Вселенський Патріархат вручить грамоту про українську духовну волю. Праві і ті, і інші. Це історична подія, значення якої ще належить осягнути.
 Божу Матір із намистом, яка зараз перебуває у Михайлівському храмі села Секунь, за переказами, змалювали з польської королеви Бони, що управляла землями на Волині
Звідки і коли у селі з’явилася ця ікона — місцеві не знають. Про приїзд Тараса Шевченка чули від старожилів, інформує сайт «Волинь».
Ще у 1980-х роках тут знайдені записи 86-літнього Мефодія Рижка, який згадував: "Дід Іван розповідав, що в село приїжджав разом із пізнавальною експедицією поет Тарас Шевченко, малював церкву, не нинішню, а ту, що стояла раніше, та ікону".
Серед нас є взірець збагачення і утвердження української мови - Іван Пилипович Ющук
Іван Ющук - український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч, професор.
Він автор десятків новаторських підручників з української мови для середніх та вищих шкіл. Дослідник Голодомору-геноциду українців 1932—1933 років.
Лауреат Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка, Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка та премії імені Дмитра Нитченка.
Знаменитий французький шансоньє, композитор, актор Шарль Азнавур помер 1 жовтня
Йому було 94 роки.
Легенда шансону залишив у спадок десятки знаменитих у цілому світі композиції і кінокартини.
Шарль Азнавур – легенда французького шансону, його авторству належать 1300 пісень, а у всьому світу продано 200 мільйонів екземплярів дисків.
|
|