altНа місці історичного городища, якому 2,5 тисячі років, йде будівництво нібито будинку для власника великого агропромислового комплексу Юрія Косюка.
Газета "Сегодня" повідомляє, що на місці найбільшої і однієї з найдавніших в Європі пам'яток археології йде будівництво. На території Хотівського городища VI-V ст. до н. е., поруч з парком Феофанія, зводять палац, більше схожий на дорогі турецькі та єгипетські готелі.
Ріелтори кажуть, що це нібито буде маєток власника великого агропромислового комплексу Юрія Косюка (він займає 6 місце в рейтингу Forbes 100 найбагатших українців зі статками в $1,5 млрд). У Косюка не змогли ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.


Двоповерхова напівкругла будівля вже майже готова, вставлені вікна, всередині йдуть оздоблювальні роботи. За нею будується ще одна споруда, в якій поки два поверхи, але вона явно буде вищою. З боку парку будівля збудована каскадом в чотири яруси, з великим видовим майданчиком і вікнами-бійницями. Усередині передбачено ліфт, а вся територія оточена бетонною стіною. Місцеві кажуть, що будівництво йде три роки, спочатку будівельники викопали величезний котлован.

"Територія городища - 31 гектар. Такими площами стародавніх поселень не може похвалитися жодна європейська країна. Це пам'ятка археології національного значення, на території якої навіть палицю в землю не можна встромити без відома вчених", - вважає співробітник інституту археології Сергій Лисенко.

"Це пам'ятка скіфських часів і часів Київської Русі. За законом, поки не будуть проведені археологічні розкопки, ніхто там будувати не може. Там можна виявити сліди стародавніх поселень, залишки будівель, посуд, прикраси, та багато чого, що становить історичну та археологічну цінність!" - говорить директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак.

Хотівське городище виникло в VI-V ст. до нашої ери. Заснував його князь Сіряк. Городище розташовувалося на високому плато між Хотовим і Феофанією і було оточене широким яром. Саме городище було захищене земляними валами заввишки 3 м, які йдуть вздовж річки Віта. По річці до городища припливали торгові судна з Греції. У північній частині городища археологи знаходили обпалені залишки глиняних печей, землянки, відбитки дерев'яних конструкцій.


Інф.: vidgolos.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh