У Києві розквітла дев'ята "Французька весна"
Не знаю, як приймали виставу "Божевільні дзвонарі" французького вуличного театру Transe Еxpress в інших шістдесяти містах світу, але Київ, думаю, перевершив всі очікування організаторів відкриття фестивалю "Французька весна".
На Софіївській площі вчора ввечері зібралося не менше двохсот тисяч дуже важливих киян віком, переважно, від 13 до 40 років, які жваво реагували на музику дзвонарів і кульбіти акробатів, сценою яким була ажурна металева конструкція у вигляді бутона лілії, опущеного пелюстками вниз.

Піднята на висоту майже двадцять метрів, ця конструкція дуже ефектно підсвічувалася, і актори в світлих шатах дуже красиво виглядали на тлі темного неба. Двадцять шість дзвонів звучали так, ніби це говорила сама дзвіниця Софіївського собору, поруч з якою розгорталося дійство.

Засновники колективу Transe Еxpress Біржіт Бурдента і Жиль Род називають свої вистави «театром впровадження», тобто, коли не тільки актори впроваджуються у свідомість глядачів, а й глядачі, у свою чергу, можуть впровадитися протягом вистави, підігравши йому або зупинивши його.
Цього року фестиваль французької культури і мистецтва «Французька весна» проводиться в Україні в дев'ятий раз. Окрім столиці - Києва, він пройде в Дніпропетровську, Донецьку, Харкові, Львові та Одесі. Кожному місту дістанеться своя родзинка.

Інтелектуальну складову фестивалю представляють письменник Жіль Розьє, журналіст і письменник П'єр-Луї Басс, а також політолог-міжнародник Паскаль Боніфас.

Жиль Розьє, автор книги "З країни без любові" - про життєвий шлях трьох письменників, вихідців із загубленої країни Ідішленд, - виступить у Києві, Дніпропетровську та Львові.

П'єр-Луї Басс, автор книги "Перемога ціною смерті" - про "матч смерті" між німецькими солдатами і футболістами київського "Динамо" в 1942 році, - виступить в Одесі, Дніпропетровську та Києві.

Паскаль Боніфас прочитає лекцію «Футбол і глобалізація» у Києві та Дніпропетровську.

Традиційно у програмі фестивалю кіно. У Панорамі французького кіно представлені допрем'єрні покази шести нових фільмів 2011 року, а в «Довгих ночах ... короткого метра» - найкращі короткометражні фільми.
Вистава сучасного цирку від компанії Barolosolo «Чудо-водні історії» - дивна прогулянка по коліно у воді з двома музикантами, - пройде в Києві, Донецьку, Львові та Одесі.

Не можна не відзначити, що організаторами фестивалю виступили Посольство Франції, Французький інститут та Альянс Франсез в Україні. Генеральним партнером «Французької весни» вже вшосте виступив УкрСиббанк BNP PARIBAS GROUP.

Виступаючи на спільній з послом Франції в Україні Аленом Ремі та головою Французького інституту в Україні Франкі Бландо, голова правління УкрСиббанку Філіп Жоан зазначив, що його банк як найбільша французька інвестиція в Україні взяв на себе «цю почесну роль, незважаючи на економічні складнощі», які банк долає сьогодні.

«Ми вважаємо, що вкрай важливо підтримувати цю культурну подію. Безперечно, у цьому році «Французька весна» принесе в українські міста справжнє свято культури, мистецтва та розваг», - сказав Філіп Жоан.

До організації фестивалю доклали значних зусиль офіційний партнер Французького інституту - компанія Рено-Україна, ексклюзивний алкогольний партнер - Hennessy та Moet & Chandon, партнер відкриття - торгова марка L'Occitane.

Очікувані мною захоплені відгуки української преси - а людей з потужними фотоапаратами і відеокамерами було дуже багато, - не дало. Чи то словника естетики не вистачило, щоб описати свої враження, чи то стало прикро за державу, яка нічого подібного для свого народу спорудити не може.

Але найважливішим у відкритті фестивалю для двох-трьох видань з п'яти-семи, що відгукнулися на нього, виявилося те, що воно «спровокувало затори і тисняву» або супроводжувалося «значною тиснявою і пробками», а мобільні телефони на Софійській площі, мовляв, часом не працювали.

Зрозуміло, представникам ЗМІ в культурному шоці зізнатися важко. Однак, не можна в черговий раз не подивуватися українській публіці, жваво і з розумінням реагує на нюанси уявлень, на яких вона присутня. Думаю, французи і наступного разу приїдуть не за відгуками в пресі, а для спілкування з українцями.

Борис Клименко

Інф.: russian.rfi.fr, фото: e2festival.free.fr

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh