Вибори на Донбасі. До чого ведуть Єрмак із Зеленським
Журналіст Аркадій Бабченко: Колаборантів потрібно позбавити виборчого права.
Зараз для України склалася унікальна ситуація, яку просто злочинно не використовувати на свою користь
"Наприкінці жовтня Україна, ймовірно, зможе провести місцеві вибори на всій території, зокрема на окупованому Донбас", — таку думку висловив помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак в ефірі KRYM — критичне мислення.

«Вже через три місяці буде наступна зустріч лідерів у „нормандському форматі“. Я сподіваюся, що вона відбудеться, і я дуже сподіваюся, що Україна прийде на цю зустріч з новим пакетом домовленостей. Сподіваюся, що ми зробимо такі кроки для того, щоб місцеві вибори, за українським законом, пройшли на всій території України (зокрема в ОРДЛО. — Ред.) у кінці жовтня», — сказав він.

От читаю я це, читаю… Людина, яка має стратегічне мислення, розуміє, що зараз для України склалася унікальна ситуація, яку просто злочинно не використовувати на свою користь.

Востаннє така ситуація складалася в Чехії в 1945 році. У Судетах. Світова спільнота, звісно, пальчиком погрозила, але закрила очі. Тому що всі все розуміють.

Цього разу ООН з ПАРЄ теж, звичайно, випустять який-небудь папірець про те, що не можна суперечити і порушувати, і далі закриє очі. Бо і цього разу всі все розуміють.

Унікальна можливість позбутися впливу кількох мільйонів людей на українську політику, її рух у бік Європи і НАТО, скинути цей гальмівний у розвитку проросійський баласт — й уразити всіх приватних жителів окупованих територій у правах.

Ні-ні. Не треба мені зараз дорікати у жодних жахах. Не треба мені приписувати заклики до концтаборів і вислання. Не треба говорити ні про депортації, ні про виселення, ні про скидання в море й інші «фашизми». Хоч як би це було мило нашому серцю, але ні. Просто — позбавлення виборчого права, сірий паспорт негромадянина, і привіт. З усіма тими ж правами, включно з безвізом. Голосувати просто не можеш. І все. Казки про «наші громадяни» можете залишити рожевим ельфам, які скачуть на рожевих поні. Або керівнику адміністрації президента Андрієві Єрмаку.

Проукраїнськи налаштованим громадянам це ніяк не завадить. Іспит з мови, екзамен з історії України, іспит з Конституції, я б ще додав іспит з основ міжнародного права — здрастуй, наш новий громадянине, ось тобі паспорт із тризубом, ласкаво просимо на виборчу дільницю. Всім іншим, хто з російськомовною щелепою — ось тобі брошурка з міжнародними конвенціями. Вчи. Прийдеш наступного року.

Естонія і Латвія зараз стали Естонією і Латвією тільки тому, що тридцять років тому не втратили цей свій шанс і зробили це. ООН тоді теж щось про дискримінацію під ніс пробурчала — і прийняла країни Балтії в ЄС і НАТО. Негромадяни цих країн користуються все тими ж правами, що і громадяни, включно з безвізом з ЄС і правом на роботу. Голосувати тільки не можуть. Ця маленька поправка дала колосальний ефект. Якби цього не було зроблено, країни Балтії були б зараз у тій самій точці, де й Україна з Молдовою.

А через тридцять років кількість носіїв сірих паспортів в Естонії — десь мені траплялася статистика — зменшилася, якщо не помиляюся, до шести відсотків. Вивчили фашистську мову за милу душу! Служать в армії НАТО і катаються Європою на ура.

Зараз, звичайно, на виборчих дільницях вони теж голосують багато в чому проватно, але ця фора в тридцять років виявилася вирішальною для країни. Вона була критично важливою. І саме вона визначила місце Естонії у світі і в конфігурації Європи.

Але ні. Не такий Андрій Єрмак. Не такий Володимир Зеленський. Не такий Арахамія. Їхній геній стратегічного розвитку країни говорить — проводь вибори просто зараз на окупованій території, контрольованій агресором, а, головне, з агресором, який контролює мізки і свідомість місцевих жителів! У країні й так кошмар — підмішай у нього ще два мільйони ватних інсургентів! Допусти на виборчі дільниці колаборантів! Приведи їх у Раду і в управління країною! Добий повністю державність, яка звалилася в нокдаун, і вдар по ній, уже лежачій, ногою! Великого розуму людина. Ви, хлоп’ята, ще в Бурятії вибори проведіть. Щоб у вас президентом став навіть не Бойко. Мільчаков. Воду вони до Криму зібралися давати, блін.

Аркадій Бабченко, російський журналіст
Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh