Загальна сума заборгованості соціальних виплат в Україні вже перевищує два мільярди гривень. Про це заявив лідер УДАРу Віталій Кличко виступаючи сесійній залі парламенту, повідомляє прес-служба партії, - повідомляє "Тиждень". Кличко наголосив, що отримує тисячі листів від громадян України про затримку заробітних плат та соціальних виплат.
"Загальна сума боргів уже перевищує два мільярди гривень. А влада, щоб приховати масштаби свого соціального провалу, жонглює статистикою і виганяє у неоплачувані відпустки вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери", - наголосив лідер УДАРу.

Він зауважив, що працівників бюджетної сфери свідомо заганяють за межу бідності, а потім перед виборами додатуть їм до зарплати по 100 гривень і сподіваються, що «куплять» цим бюджетників.

"Класичний приклад – коли під Київраду виганяють мітингувати бюджетників, аби виправдати незаконні зібрання колишніх депутатів. Це – цинічне приниження людей. У соціальній сфері Україна відкотилась на 15 років назад,- у дев’яності", - сказав Кличко.

Він зазначив, що парламент повинен терміново заслухати міністра соціальної політики щодо стану справ із виплатами соціальної допомоги. На дні уряду в п’ятницю депутати повинні мати змогу поставити питання економічному блоку уряду, вже маючи цю інформацію,- підкреслив Кличко.

"Проблема із соціальними виплатами – це наслідок непрофесійного підходу у формуванні бюджету. А також- безсовісного і безмежного розкрадання, яке відбувається у сфері державних закупівель", - сказав лідер УДАРу.

Кличко додав, що ті самі проблеми будуть наступного року, оскільки проект бюджету пишеться під столом. "А потім буде халепа. Кричатимуть, що до Нового року треба ухвалити те, що є – і знову шукати, де взяти гроші на виплати людям", - наголосив він.

Нагадаємо, коментуючи тривале блокування Держказначейством коштів місцевим органам влади, експерт з бюджетних питань Асоціації міст України Олександр Слобожан заявив, що держава безвідсотково кредитується за рахунок місцевих бюджетів для закривання «дірок» у державному бюджеті. За його словами, станом на 30 вересня цього року Держказначейство заблокувало у 137 містах України 1,6 млрд грн.

Станом на 1 липня Міністерство соціальної політики оцінило у 976 млн гривень заборгованість із зарплати.

Інф.: Тиждень.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh