Всесвітній громадський рух українців "Поверни прапор" заснований українською громадою Великобританії
Рух згуртовує тисячі українців України та світу, з метою об'єднання під Жовто-Блакитними Прапорами, щоб донести до українців приховану від нас правду, та для спільних дій по поверненню історичного та істинного Жовто-Блакитного Прапора Україні на державному рівні.
Жовто-блакитний прапор - символ України.
23 серпня - День державного прапора.
Пропонуємо вашій увазі грунтовне дослідження історії нашого національного прапора політолога Леоніда Коваленка, який наводить незаперечні історичні документи і факти:

Все таємне стає явним або Який прапор повинна мати Україна
Міста цвітуть, блакить ясніє,
Ллє сонце золото згори
А над хатами наша мрія:
Жовто-блакитні прапори.
Олександр Олесь


Колись видатний поет Олександр Олесь 1917 року вітав українське військо саме такими словами:
Українське військо, мов з могили встало,
Загриміло в бубни, в сурмоньки заграло,
Розгорнуло прапор сонячно-блакитний,
Прапор України! Рідний, заповітний!


Свідчення використання жовто-блакитного прапора можна знайти і у книзі «При джерелах боротьби» Миколи Ковалевського – українського політичного діяча, члена Української Центральної Ради: «Я не можу забути одного епізоду під час першої української демонстрації в Києві 1 квітня 1917 р. Стрункими лавами йшли тоді київські українці під жовто-блакитними прапорами».  Далі М. Ковалевський пише: «Група українських демонстрантів несла великий жовто-блакитний прапор. За ним ішла група української молоді, яка несла кільканадцять жовто-блакитних прапорів, а за нею ішли тисячі киян, міщан та інтелігенції, військових і цивільних з жовто-блакитними відзнаками. Спеціяльну групу творили кількасот селян із прикиївських сіл, які теж несли жовто-блакитні прапори…». Про цю демонстрацію пише і проф. Яків Зозуля, член Української Центральної Ради, у своїй книзі «Велика Українська Революція»: «українська маніфестація в Києві. 100.000 учасників з 320 жовто-блакитними прапорами». Колишній глава Генерального секретаріату Володимир Винниченко згодом писав: «Ми рішуче нічого не міняли в суті тої державності, що була за часів Тимчасового уряду. Ми тільки міняли національну форму її – замість біло-синьо-червоного прапора ми вішали жовто-блакитний». Повний текст

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh