Набув чинності вирок суду у вигляді позбавлення волі п’ятьом особам, причетним до нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк
Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.
31 липня 2018 року в Херсоні Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля її будинку. 4 листопада Гандзюк померла.
Правоохоронці затримали п’ятьох підозрюваних у замаху на Гандзюк, в тому числі чоловіка, що зафіксований на відео з камер спостереження як покупець сірчаної кислоти.

В умисному тяжкому нанесенні тілесних ушкоджень Гандзюк звинуватили Микиту Грабчука, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського, Сергія Торбіна та Віктора Горбунова.

Також правоохоронні органи оголосили підозру Олексію Левіну як учаснику підготовки та організації нападу на Гандзюк. Він покинув територію України і розшукується.

6 червня 2019 року рішенням Покровського районного суду Дніпропетровської області координатор замаху Сергій Торбін засуджений до 6 років і 6 місяців позбавлення волі, безпосередній нападник Микита Грабчук — до 6 років в’язниці. Інші учасники нападу Володимир Васянович і В’ячеслав Вишневський отримали вирок — 4 роки ув’язнення, а Віктор Горбунов — 3 роки.

Обвинувачені також зобов’язані сплатити 50 тис. грн на покриття судових витрат.

Громадські активісти вказують на саботаж розслідування вбивства Гандзюк з боку правоохоронних органів і заявляють, що до злочину причетне керівництво Херсона.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh