Герби передаються у спадок, а не створюються чиновниками
Як відомо, слово "Герб" (від пол. herb і від нім. Erbe) означає "спадщина".
В Україні відзначають 100-річчя Державного Герба Тризуба. Але затверджене в УНР 100 років тому зображення Герба (художник - Василь Кричевський) відрізняється від сучасного вигляду Герба України, яка є спадкоємицею УНР.
Раніше Тризуб зображувався на овальному щиті, в стилізованому оливковому вінку, а тепер він - на п'ятикутному, загостреному донизу щиті, на якому він НІКОЛИ раніше не зображувався! Так вирішили чиновники! Про яку "спадщину" можна говорити!
Герб УНР (нва овальному щиті) максимально схожий на Герб Князя Володимира (на круглих монетах тих часів), чого не скажеш про сучасний Герб.
Пам’ятна гранітна дошка у Коростені каже, що «Тут, 12 лютого 1918 Мала Рада (Президія Центральної Ради України) у цьому місті затвердила тризуб як Герб Української Народної Республіки, основу сучасного герба України».
100 років тому архітектор і художник Василь Кричевський справився із завданням, яке йому доручив Михайло Грушевський. За основу державного герба був узятий герб Князя Володимира. Але на пам'ятній дошці в Коростені зображення Герба УНР, яким його відтворив Василь Кричевський - НЕМАЄ! Там зображення герба інше. Так фальшується історія!
Сподіваюсь, що історики, політики, громадськість, журналісти звернуть на це увагу. І тоді ми доб'ємося торжества історичної правди: відлік Незалежності будемо вести від 22 січня 1918 року (дати проголошення IV-го Універсалу) і відновимо успадкований Герб УНР у первозданному вигляді.

Павло Січкар, журналіст.
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh