Про це йдеться у зверненні Голови організації Василя Кушерця до Голови Верховної Ради України
Голові Верховної Ради України Дмитру РАЗУМКОВУ
Шановний Дмитре Олександровичу!

Багатотисячна громада сіячів наукових знань Всеукраїнської громадської організації Товариство "Знання" України, правління Товариства,студенти та професорсько-викладацький склад ПВНЗ "Університет сучасних знань" Товариства глибоко стурбовані інформацією, котра має місце в українському медійному просторі, в соціальних мережах, у Ваших особистих виступах та інтерв'ю щодо намірів Верховної Ради України переглянути основоположні постулати тривалий час створюваного і підтриманого громадськістю в Україні і за кордоном Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, прийнятого на виконання другого абзацу ст. 10 Конституції України. Ми твердо переконані, що намічувані дії можуть призвести до вкрай негативних наслідків, викликати справедливе обурення значної частини громадян України.

Нинішню мовну ситуацію в Україні і без того слід розглядати як наслідки незавершеного асиміляційного процесу зросійщення українського народу й перетворення його на додаток до російського народу, розчинити український етнос в російському і в такий спосіб знищити українську націю і Україну як державу. Невже Верховна Рада сприятиме цьому?

Незважаючи на героїчні зусилля українських громадян у боротьбі за прийняття цього Закону, утвердження (відповідно до Конституції) української мови як державної у публічній сфері і без того сьогодні, на наше переконання, не є до кінця послідовним, воно, на жаль, не супроводжується необхідними системними заходами, спрямованими на подолання важкої спадщини – багатовікової деформації мовного середовища України, її насильницького зросійщення, нищення Голодоморами і масовими репресіями.

На існуючу й нині, попри вимоги даного Закону, деформовану мовну ситуацію в Україні вказує співвідношення носіїв української і російської мов, що не відповідає співвідношенню етнічних українців і росіян на території нашої держави. У зв'язку з тим, що процес витіснення української мови є результатом антиукраїнських дій не лише з боку РФ, де ще в 30-х роках ХХ століття було закрито всі державні навчальні україномовні заклади, дитячі садки, але й з боку певної зросійщеної частини суспільства, - він став набувати нині загрозливого системного характеру. Це не від доброї ролі, а задля стравлювання людей.

В цих умовах держава мала б діяти відповідно, вживаючи рішучих заходів для утвердження української мови як державної і мови титульної нації, але натомість ми маємо справу з активізацією спроб ревізувати засади цього Закону і повернути державу в попередню мовну невизначеність. Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” повністю відповідає чинній Конституції і потребам української держави, яка відроджується після багатовікового духовного нищення, власне геноциду.

Щиро застерігаємо Вас, що свідомі українці, справжні патріоти держави стануть на заваді цим намірам. Звертаємось до Вас як до Голови Верховної Ради України не з проханням, а з вимогою відмовитись від такого, по суті, сприяння російському агресору розіграти «мовну карту в Україні» і в умовах нинішньої затяжної гібридної війни зайняти, нарешті, чітку, свідому проукраїнську державницьку позицію.

Перед нашою державою постають великі запити на формування якості єдиного народу.
Дуже на це сподіваємось!
З повагою і сподіванням на розуміння і підтримку –

Ваасиль КУШЕРЕЦЬ, Голова правління ВГО Товариство «Знання» України,
президент Університету сучасних знань,
член-кореспондент НАПН України,
професор, доктор філософських наук,
заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат Міжнародної премії

Інф.: znannya.org.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh