Сенцов і Кольченко зустрілися з журналістами 
У Києві 10 вересня колишні в'язні Кремля Олег Сенцов і Олександр Кольченко, які понад 4 роки пробули в російському полоні, провели свою першу пресконфренцію.

Про те, в яких умовах перебували українці, та їхні головні заяви читайте в трансляції OBOZREVATEL:

14:11 – Пресконференція закінчена. Сенцов і Кольченко подякували присутнім.

14:08 – Колишні в'язні Кремля подякували всім тим, хто брав участь у пікетах за звільнення українських політв'язнів.

14:03 – Кольченко сказав, що на перший день голодування було дуже важко і сильно хотілося їсти. Але на такий крок він пішов свідомо, оскільки в російській в'язниці залишається не так багато методів боротьби. Але припинити голодування, за його словами, довелося через загрозу примусового годування.

14:00 – Кольченко зізнався, що перша страва, яку він з'їв в Україні була дієтичною – з їдальні лікарні. А найбільше йому зараз би хотілося борщу з пампушками.

13:49 – Сенцов розповів про отримані листи з-за кордону. Зокрема, йому писали з правозахисної організації Amnesty International.

13:37 – Колишній політв'язень описав президента Росії Володимира Путіна так: "Йому легше віддати Кремль, ніж Крим". Режисер також наголосив, що зміна режиму в Росії неминуча.

"Дракони теж вмирають. Це неминуче. Можливо, він помре за цьому режиму. Його проведуть красиво. Або буде наступник. Чи революція. Вони бувають різними", – сказав він.

13:34 – Сенцов заявив, що писав щоденник у тюрмі ночами, коли була вільна хвилина. Він також визнав, що його обшукували щодня і перечитували написане.

13:30 – Український режисер поділився відчуттями напередодні й після обміну полоненими.

"Перед обміном я почувався абсолютно спокійно. Загалом не нервував, поки не обійнявся з донькою – був абсолютно спокійний. Після звільнення було відчуття, що це один із небагатьох днів заради яких варто жити", – сказав Сенцов.

13:22 – режисер зізнався, що через відсутність дозвілля у в'язниці був змушений постійно дивитися програми топпропагандиста Кремля Дмитра Кисельова. Сенцов назвав це збоченням, проте похвалив рупора путінського режиму за знання своєї справи.

13:18 – Сенцов розповів, як працює над своєю фігурою. "Всі чекали, що я вийду скелетом. Минув час, я займався спортом. Відкрию вам секрет, що я вже в травні планував почати друге голодування. До нього хотів зайти з великої ваги (в минуле заходив із легкої). А чим там займатися? Там немає інтернету, тільки Кисельов, день бабака. Я не знав, що буде після виборів. Потім не хотів заважати переговорам і ось ми тут", – сказав він.

13:11 – Український режисер потролив російського пропагандиста Дмитра Кисельова, назвавши його "хорошим драматичним актором". І підкреслив, що дивився його передачі, під час перебування у в'язниці, оскільки там не було чим ще зайнятися.

13:05 – Кольченко заявив, що ніяких поблажок у ставленні до нього в тюрмі не було. Він, як і всі, жив за правилами колонії. Сенцов визнав, що до нього застосовувалися спроби психологічного насильства.

13:01 – Український режисер заявив, що у нього ніколи не було російського паспорта і так спростував фейк Кремля. "У мене ніколи не було російського паспорта. Коли був окупований Крим, російська влада оголосила, що протягом двох тижнів можна написати заяву й відмовитися від паспорта. Я в цій акції участі брати не збирався. А коли опинився у в'язниці, росіяни намагалися цим скористатися і довести, що у мене російське громадянство", – сказав він.

12:59 – Сенцов поділився, що попросив друзів записати йому 20 нових хороших фільмів, але він поки не встиг їх подивитися.

12:57 – Кольченко на запитання журналіста відповів, що хоче подивитися фільм Квентіна Тарантіно "Одного разу в Голлівуді".

12:50 – Звільнені з російського полону українці заявили, що не чули нічого про колишнього зенітника, який звинувачується в причетності до катастрофи рейсу МН17, Володимира Цемаха до прибуття в Україну.

12:41 – Сенцов прокоментував можливість державного перевороту в Росії: "Я пробув у російській в'язниці 4 роки – це болото. І якщо спочатку я вірив у якісь зміни, то поспілкувавшись із місцевими, зрозумів, що ні. Це болото... Я знаю, що протести були в Росії і до 2014 року, й недавно були. Але прогнозувати революцію неможливо. Ми не знаємо, що буде далі. Я дуже сподіваюся, що у них щось відбудеться і стане нормальна країна".

12:38 – Сенцов заявив, що протягом п'яти років ніхто з політиків із ним не зв'язувався. "За що я їм дуже вдячний!" – підкреслив колишній в'язень Кремля.

12:30 – Український режисер закликав писати листи тим в'язням Кремля, яких не вдалося поки звільнити: "Всі чекають листів. Пишіть, пишіть. Це дуже підтримує. На жаль, не всі листи доходили. Вони просто губилися по дорозі – бюрократія і російське недбальство. Мені дуже багато людей писало – я намагався всім відповісти".

12:26 – Сенцов заявив, що повернення в окупований Крим можливе тільки на танках. Аналогічної думки він дотримується і щодо Донбасу. Разом з тим, він закликав не сприймати його слова буквально.

12:25 – Колишні політв'язні прокоментували успіх у питанні обміну полоненими. Сенцов зазначив, що з приходом нової влади у Росії з'явився шанс ці відносини перезавантажити.

"Президент Зеленський щиро хоче цей конфлікт вирішити на благо країни. "Сто років переговорів – краще одного дня війни". Що стосується того, що Росія хоче миру – скільки б вовк не наряджався в овечі шкури – зуби у нього як і раніше на місці. Не вірте в це. Я не вірю. Зроблю все, що в моїх силах, для людей, котрі перебувають у полоні в Російській Федерації. Це стосується і бранців на Донбасі", – сказав режисер.

12:16 – "Колекціонування образ – доля слабких, якщо хочеш бути сильним – навчися прощати", – висловився ексв'язень Кремля про спілкування з фігурантом "справи Сенцова" Геннадієм Афанасьєвим. Режисер заявив, що у нього немає жодних образ. "У мене немає претензій до нього, але це не означає, що я зобов'язаний із ним спілкуватися", – сказав Сенцов.

12:12 – Режисер подякував усім ЗМІ за роботу, яка дуже важлива в умовах війни з Росією.

12:11 – Сенцов підкреслив важливість звільнення всіх політв'язнів.

12:07 – Кольченко подякував тим, хто допоміг йому та іншим в'язням Кремля повернутися до рідних.

12:05 – Сенцов і Кольченко вийшли до журналістів.

11:45 – на пресконференцію Сенцова і Кольченка зареєструвалися майже чотири сотні журналістів.

Сенцов був заарештований 10 травня 2014 року в Сімферополі. ФСБ Росії звинуватила його в керівництві терористичною групою, яка мала намір підірвати місцевий пам'ятник Леніну. У серпні 2015-го Північно-Кавказький військовий окружний суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

У 2018 році Сенцов протягом 145 днів тримав голодування, вимагаючи від російської влади звільнення 64 українських громадян, які перебувають за ґратами в РФ, як він вважає, з політичних мотивів.

Режисер був змушений перервати голодування через загрозу примусового годування.

29 серпня з'явилася інформація, що Сенцова етапували до Москви.

7 вересня він повернувся з російського полону.

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh