У Польщі проходять урочистості з нагоди Дня незалежності
А органи влади в Україні не визнають державну Незалежність, проголошену 22 січня 1918 року, - Павло Січкар
У Польщі сьогодні відзначають 99-й День Незалежності. Польські чиновники беруть участь в офіційних заходах, серед них і прем'єр-міністр країни Беата Шидлов.
Про це повідомляє сайт "Країна" з посиланням на прес-службу прем'єр-міністра Польщі на сторінці у Twitter.
"Країна" нагадує, що формальним початком історії II Речі Посполитої вважається 11 листопада 1918 року, коли польські загони роззброїли німецький гарнізон у Варшаві, і Юзеф Пілсудський, який повернувся з німецького полону, прийняв військову владу з рук регентської ради Королівства Польського.

Незалежна Польща існувала лише до вересня 1939 року, коли з нападу на неї Німеччини почалася Друга світова війна. Після її закінчення, у 1945 році країна стала членом соціалістичного табору, і в цей період День незалежності офіційно не відзначався. Так тривало до 1989 року, коли в Польщі відбулися перші демократичні вибори.

День незалежності - державний вихідний день, який супроводжується підняттям прапорів, виступом президента країни, офіційних осіб, відомих політичних діячів, а також військовим парадом у центрі Варшави. У всіх містах країни проходять урочисті заходи, концерти і народні гуляння.

Сьогодні у Варшаві також пройде найбільший в Європі марш ультраправих.

Як повідомляла "Країна", Варшава зробила ще одну різку заяву на адресу України через Бандеру.

Серед українських громадсько-політичних сил лише Українська Національна Рада наполягає: відлік новітньої незалежності Української Держави має йти від 22 січня 1918 р. (дати проголошення IV-го Універсалу), що й буде визнанням УНР як першої в новітній історії незалежної Української держави. Дата 22 січня має відзначатися на державному рівні як День Незалежності і Соборності України. Дата 24 серпня має відзначатися як День Національного відродження.

Українські керманичі демонструють меншовартість, тримаючись хибного позиціонування України як нібито "молодої держави". Тим часом, наступного року, 22 січня, виповниться 100 років правдивій Незалежності України! IV-й Універсал ніхто не скасовував! Маємо припинити фальшування вітчизняної історії!

Павло Січкар, журналіст,
для порталу "Воля народу"Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh