Учасники акції вимагали зняти з розгляду законопроєкт Бужанського № 2362 і припинити спроби відновлення зросійщення українського простору
17 червня, у середу, перед входом до комітетів Верховної Ради відбулася попереджувальна театралізована акція "Зупинимо наступ на український простір".
Органи влади не лише почали озвучувати тези, досі характерні лише для пропаганди держави-агресора та пов’язаних з нею олігархічних кланів та режиму Януковича, але й перейшли до деструктивних дій, намагаючись змінити закон про мову та інші закони, що захищають українську освіту, культуру, медіапростір.      
                                      
15 червня понад 100 митців, учених, журналістів, ветеранів та громадських діячів оприлюднили звернення з закликом до органів влади зупинити наступ на український простір. Серед них, зокрема, в’язні путінського режиму, донецький релігієзнавець Ігор Козловський та кримчанин Володимир Балух, акторки Ірма Вітовська, Римма Зюбіна, письменники Юрій Винничук, Андрій Кокотюха, Тарас Антипович,  Ірен Роздобудько, кінорежисери Ахтем Сеітаблаєв та Володимир Тихий, публіцисти Вахтанг Кіпіані та Віталій Портніков, музиканти Тарас Компаніченко, Юрій Журавель, правник-міжнародник Володимир Василенко, відомі мовознавці Лариса Масенко, Юрій Шевчук, екс-очільниця МОЗу Уляна Супрун.

Автори звернення закликали:
1. Зняти з розгляду законопроєкт Бужанського № 2362 і припинити спроби відновлення зросійщення освіти.
2. Під час розгляду законопроєкту «Про медіа» не допустити послаблення жодної чинної законодавчої норми, що захищає українську мову та національний інформаційний простір, зберегти чинний Перелік осіб, що загрожують національній безпеці та механізми його наповнення і застосування.
3. Відмовитися від спроб ревізії Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

У середу, перед початком розгляду гуманітарним комітетом Ради спрямованого на зросійщення України законопроєкту нардепа фракції «Слуга народу» Бужанського, відбулася акція на підтримку звернення. Активісти показали нове іронічне шоу «Урядовий квартал». Під час його перегляду кожен українець зміг згадати часи Віктора Януковича і  побачити схожі риси у наступі на українські цінності 10 років тому і зараз. Учасники акції прагнуть нагадати можновладцям, що захист мови і культурно-інформаційного простору – це речі, які українці боронитимуть за будь-яку ціну всіма передбаченими законом засобами. І закликають депутатів замість збурення і штучного розколу суспільства на мовному ґрунті – сконцентруватися на розв’язанні соціальних та економічних проблем українських громадян. Організаторами акції виступила спільнота «Мова об’єднує», до якої належать, зокрема, Волонтерський рух «Безкоштовні курси української мови», Громадянський рух «Відсіч», рух «Простір свободи».
                                                                                  
Георгій Лук’янчук
Світлина автора

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh