Кажуть, що такого в Україні ще не бачили
Кілометри гірлянд. Невелике село в Чернівецькій області стало туристичною принадою на час свят.
Власники будинків прикрасили оселі новорічною ілюмінацією. Тепер у це село щовечора сотні людей з’їжджаються цілими родинами.
Кажуть, що такого в Україні ще не бачили.
Про це дивіться в сюжеті випуску ТСН.19:30 за 9 січня 2021 року:
Політик, екс-нардеп, науковець Володимир Пилипчук: Така реальність, на жаль...
ЗЄля, який "нємножєчкі нєнавідіт бєндєровцев" уже одинадцятий день підряд за наші податки "прожігаєт жізнь" в Буковелі.
Там він "бореться" з бідністю, піднімає економіку, забезпечує інвестиції в науку, освіту, охорону здоров'я, екологію, підвищує обороноздатність країни, покращує життя, готується до зустрічі з Путіним, щоб вчергове заглянути йому в... усі його отвори... І це все - у вотчині наступників Бандери та Шухевича!
Сьогодні не можна сваритися і лихословити – так ви можете нашкодити і собі, й своїм предкам, відібравши у них надію на порятунок
Сьогодні, 7 січня, християни східного обряду відзначають одне з 12 головних церковних свят – Різдво Христове. У всіх храмах у цей день відбуваються святкові різдвяні літургії.
Також 7 січня прийнято ходити в гості або запрошувати гостей у свій будинок. Хороша прикмета, якщо першими в цей день в будинок зайдуть двоє чоловіків. Тоді протягом року в житлі не буде сварок і чвар. А ось якщо першою поріг переступить жінка, то домочадців чекають хвороби і нещастя.
Різдву передує чотиритижневий піст – час духовного очищення
Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту.
Святвечір з 12 пісними стравами має не тільки глибокі змістом церковні відправи, але передусім він багатий у нашому народі на cповнені символіки обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів.
Загалом традиції святкування надвечір’я Різдва носять однаковий характер по всій Україні, а відмінність у південних та північних областях пояснюється впливом інших культур.
Євген Лапін: Феномен згуртованості в українських реаліях
Що з нами не так, і як потрібно вчитися бути єдиним цілим.
У цього явища багато різних назв. Залежно від контексту, це явище називають єдністю, солідарністю, спільністю, згуртованістю, зв’язністю, груповою цілісністю etc. Ми говоритимемо про згуртованість (cohesion — англ.). Однак, хоч би як ми називали цей феномен, суть його зводиться до одного: спільнота людей поводиться як єдине ціле.
Перші протести в новому році у Білорусі
Найвелелюдніші демонстрації традиційно - в Мінську.
Люди не змінюють тактики: виходять на мітинги не в центрі, а у власних дворах, щоб уникнути масових розгонів. Їх підтримують із вікон багатоповерхівок - вивішують біло-червоні прапори. За участь у демонстраціях затримали поки що лише чотирьох. Хоча, за словами місцевих чиновників, мінська поліція працює в посиленому режимі. Протести в Білорусі тривають 5 місяців.
Ірина Фаріон: Ненависть до Бандери у світовому контексті лише підтверджує істинність його шляху
Бандера як фокус любови і ненависти.
Учора з родиною відвідали Старий Угринів – колиску життя Степана Бандери, обійстя його діда священника Володимира Глодзінського і мами Мирослави Глодзінської. Вся родина Бандер була нещадно знищена: батька, отця Андрія, убили енкаведисти 10 липня 1941 року в Києві, братів Василя і Олександра закатували в Освенцімі поляки на очах у диких німців-нацистів, брата Богдана у складі Похідної групи вбили німці на Півдні України, сестер – Володимиру, Марту, Оксану – московський дикун заслав до Сибіру...
Сергій Грабовський: Для СБУ критика влади – антидержавна діяльність
СБУ невтомно бореться з російською агентурою та підривними елементами в Інтернеті.
Знаходить дописувачів і коментаторів, які займаються відвертою антидержавною пропагандою (бо є і замаскована, за яку важко "вчепитися") та передає справи до суду. Загалом, за підрахунками громадської організації "Платформа прав людини", з 2014 до 2018 року українські суди ухвалили 118 вироків за публікації антидержавного спрямування у соціальних мережах
Перекритий центр міста і затори на його під'їздах. У центрі Києва 1 січня відзначили 112 років від дня народження Степана Бандери.
Він був одним із ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття. Святкують традиційно: його прихильники влаштовують ходу. Скільки людей сьогодні вітають провідника української незалежності – у прямому включенні випуску ТСН.19:30 за 1 січня 2021 року:
На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою
З 16 січня 2021 року стане чинною 30 ст. мовного закону, яка зобов'язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.
Джерело: закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"
Деталі: Документ передбачає, що всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів українською мовою.
|
|