Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Civil Society

Норильське повстання в контексті прав людини в Україні сьогодні

Варто перечитати бліц-інтерв’ю виконавчого директора Міжнародної комісії з оцінки злочинів нацистського і радянського окупаційних режимів у Литві Рональдаса Рачінскаса в сьогоднішньому номері "Дня". Наявність згадки про Норильське повстання в підручниках та публічному просторі — це індикатор, який свідчить, що ВОНИ — ТАМ, а МИ — досі ТУТ. Бо справа не в круглій даті..., - йдеться у статті в газеті "День". Наведений нижче фрагмент короткого  виступу, здається, доволі вичерпний: Норильське повстання розпочалося в травні 1953 року. Цей унікальний вияв беззбройного спротиву тоталітарній системі став однією з причин демонтажу ГУЛАГу, появи дисиденства, зрештою, розпаду СРСР. Чому ми говоримо про Норильське повстання в контексті прав людини в Україні сьогодні? Детальніше
 

Російського опозиціонера покарали за вживання українського слова

Саратовський суд почав розгляд справи про дрібне хуліганство відносно опозиціонера за плакат ніби непристойного змісту. Непристойним здалося варті порядку необразливе українське слово "пiдрахуй". Про це повідомляє expres.ua з посиланням на Лента.ру.
"Обвинувачений юрист Михайло Шаповалов був затриманий 6 травня перед початком ходи і мітингу на підтримку в'язнів "Болотяної справи" з плакатом, на якому було написано: "Путин, пiдрахуй оставшиеся свободы дни!"
 

Відпочивати за кордоном планують лише 2% українців

Кожен 5 українець не може дозволити собі відпочинок за кордоном
68% українців не планують відпочивати, а кількість тих, хто не має можливості виїхати, становить 21%. У 2011 році таких було 23%, різниця статистично незначна. Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології, повідомляє ubr.ua з посиланням на Подробности.
Кількість тих, хто не планує відпочивати, збільшилася порівняно з 2011 роком (66%), хто не має можливості виїхати, в 2011 році було 23%. Таким чином, число тих, хто планує поїздки за кордон, становить лише 2% усього населення України.
 

Влада імітує розвиток громадянського суспільства і прикормлює "кишенькові" неурядові організації

Чиновники не бачать у громадських організаціях партнерів, а лише інструмент для досягнення своїх власних цілей, каже лідер місцевого КВУ Сергій Ткаченко. Адже проблема не тільки в програмі, вона значно глибше і починається з принципів роботи Громадської ради. Як відомо, це виборний консультативно-дорадчий орган при облдержадміністраціях, до якого входять громадські організації для участі в управлінні державними справами та здійснення громадського контролю за діяльністю органів влади, - йдеться у статті на DW.DE.
 

Журналіст відповідає за те, що в країні дефіцит відповідальних вчинків, - Сергій Рахманін

Його робота складна. Він мусить не тільки шукати больові місця. Описуючи їх, він мусить шукати болючі точки тих, хто його прочитає, побачить і почує. Щоб читач після ознайомлення з текстом, репортажем чи сюжетом відчув гостру, непроминальну потребу здати кров для хворої дитини. Не давати хабара. Вийти на барикаду... Цього неможливо навчити. Але цього слід учитися. Стільки, скільки працюєш. Ледачий або нездібний піде сам. У бізнес (зокрема в медіабизнес), у PR, у політику. У продавці або водії таксі. Кажу про це без осуду чи жалю. В сучасній журналістиці забагато тих, хто потрапив у неї випадково й працює в ній за інерцією. І дефіцит тих, хто журналістиці конче потрібен. Про це в газеті "Дзеркало тижня" пише журналіст Сергій Рахманін.  Детальніше
 

На київських новобудовах процвітає халтура

Ніхто не перевіряє безпеку в новобудовах
Українські новобудови вже 2 роки не перевіряє жодна державна інспекція. А все тому, що парламент кардинально змінив містобудівне законодавство.
До 2011 року, аби здати новобудову в експлуатацію, потрібно було зібрати кілька десятків підписів та дозволів. Тепер достатньо заповнити лише одну декларацію із даними про готовність об`єкта, - передає 24tv.ua. Достовірність цієї інформації не перевіряють, бо це не передбачено законодавством. Перевірити якість та безпечність новобудов неможливо, - визнають у Архбудінспекції, і покладатися доводиться лише на совість забудовника. Детальніше+ВІДЕО
 

Інтернет стає потужним інструментом становлення громадянського суспільства в Україні

В Україні визріває протестний Інтернет-рух
Власне, протидія узурпації "донецькими" влади в Україні цілком може розпочатися з інтернету і перерости у масовий протестний рух української "Солідарності", - йдеться у піблікації на Радіо Свобода.
У цьому сенсі Інтернет цілком здатен послужити якісним інструментом для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Активність у соціальних мережах може стати хорошим доповненням до активності поза Інтернет-мережею. Детальніше
 

Українці ризикують залишитися без води та світла через борги за електрику

Причина - рекордні борги житлово-комунального господарства за електрику. За 4 місяці цього року вони зросли на третину й досягли максимального рівня за всю історію України – 3 млрд 300 млн гривень, - передає 24tv.ua. Насправді - це борги держави, яка має відшкодувати енергетикам вартість цих послуг. Борги виникають через нерентабельні тарифи, які перетворють електроенергію з товару в соціальну послугу, - стверджують експерти: ВІДЕО
 

ВК "Наступ" звинувачує Захарченка у брехні

Всеукраїнський Комітет "Наступ" звернувся з Відкритим листом до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка з вимогою взяти під особистий контроль кримінальні провадження щодо дій "Беркута" під час акції "Вставай, Україно!" 18 травня. У листі, підписаному головою ВК "Наступ" Русланом Секелою (на фото), зокрема, зазначається, що інформація Захарченка про відсутність у ВК "Наступ" дозвільних документів на встановлення наметів на Софійській площі не відповідає дійсності.
 

Іноземцям заборонили всиновлювати українських дітей

Верховна Рада не підтримала законопроект про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення.
За документ в 1-му читанні проголосували всього 123 народних депутати (при необхідних 225) із 413 зареєстрованих у залі засідань в середу.
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1684
mod_vvisit_counterВчора4666
mod_vvisit_counterЦього тижня6350
mod_vvisit_counterМинулого тижня34416
mod_vvisit_counterЦього місяця45093
mod_vvisit_counterМинулого місяця123163
mod_vvisit_counterЗа весь час14149497