У соціальних мережах криються технології маніпулювання свідомістю
Соціальні мережі заважають людям мислити критично.
Лише 30% людей мають таку властивість як «критичність свідомості». Соціальні мережі роблять число людей, які здатні критично мислити та відстоювати власну думку, ще меншим. Таку думку висловили експерти під час дискусії у прес-центрі "RegioNews".
"Так звана критичність свідомості "уповільнює" наше життя. Якби вона була нам властива у повній мірі, ми б замислювалися над кожною дрібницею. Але наше життя полегшується тим, що поведінка людини на 90% є автоматичною", - зазначила психолог Оксана КОРСУН.

Звичайно, легше погодитися з чиєюсь точкою зору та відмовитися від власної, пояснює психолог. Але все залежить від особистого вибору людини - і в реальному житті, і в соціальних мережах можна піддаватися загальній ідеї, а можна відстоювати власну позицію.

«Позиція людини у «живому» спілкуванні та у соціальних мережах має збігатися. Якщо ми звикли захищати свою думку, будемо це робити за будь-яких обставин», - вважає головний організатор Сумської відкритої ліги «ФАН-ЗОНА КВН» Дмитро ПОЛОВ’ЯН.

Експерти погоджуються, що в соціальних мережах криються технології маніпулювання свідомістю, нав’язування переконань та стереотипів. Але їм можна протистояти.

«Єдиний спосіб чинити опір маніпуляціям - бути собою, пізнавати себе і шукати в собі внутрішню опору», - упевнений поет та письменник Василь ЧУБУР.

Інф.: regionews.sumy.ua
Фото: news.city.zt.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh