Львів, Дніпро, Київ, Дрогобич, Коломия та інші міста України відзначають 109-ту річницю від дня народження Степана Бандери
Сьогодні, 1 січня, у Львові відзначають 109-ту річницю від дня народження провідника української нації Степана Бандери.
Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
Так, о 14.00 на площі біля пам’ятника Степану Бандері (пл. М. Кропивницького) відбудеться покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері та громадське віче.
Про це повідомляє portal.lviv.ua.

1 січня 2018 року в Дніпрі відбудеться факельний марш на честь Степана Бандери. Активісти готують хода з нагоди 109-ї річниці від дня народження лідера українських націоналістів.

Патріоти Дніпра пройдуть маршем вулицями міста, після чого заспівають Гімн українських націоналістів і урочисто піднімуть Державний Прапор. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на організаторів події.

За словами активістів громадського об'єднання «Січ-Дніпро» в Facebook, взяти участь в марші можуть всі, хто вважає себе патріотом цього міста і цієї країни. Збір учасників відбудеться о 18:00 біля ДнепрОГА (проспект Олександра Поля, 1).

Відзначимо, що дата для факельного маршу вибрана не випадково: саме 1 січня 1909 року народився політик і командир ОУН Степан Бандера. У його честь в деяких містах України традиційно проходять масові демонстрації. Так, в Києві відбудеться традиційний факельний марш на честь лідера ОУН Степана Бандери.
Про це повідомляє dp.informator.ua.

Заходи з відзначення 109-ї річниця з дня народження Степана Бандери відбудуться і в інших містах України, зокрема, у Дрогобичі, Коломиї, Києві.

Довідка

Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.  5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh