25 квітня відбулися збори ініціативної групи "Ми обираємо - ми відкликаємо"
Головним завданням громадської ініціативи є створення законодавчого механізму для відкликання виборцями народних депутатів України.
Ініціативу започаткували народні депутати Юрій Дерев'янко та Микола Томенко. 12 нардепів вже підписали законопроект про про відкликання народного депутата.

У порядку денному сьогоднішніх зборів ініцативної групи було:
1. Коротке представлення цілей ініціативи;
2. Звіт про кроки, які вже були зроблені;
3. Мізковий штурм щодо наступний дій:
- розвиток ініціативи он-лайн,
- створення ініціатив у різних містах України,
- організація дискусій щодо механіхму відкликання депутатів виборцями та проведення круглих столів з вироблення народного проекту закону про відкликання,
- ініціювання висловлення недовіри в округах, де вже з'явилися депутати-"тушки" тощо
4. Визначення наступних кроків ініціативи.

Нагадаємо, що для створення законодавчого механізму для відкликання виборцями народних депутатів України необхідно:
Зібрати не менше 150 підписів народних депутатів під законопроектом "Про внесення змін до Конституції України" (щодо відкликання народного депутата), який передбачає:
- ч.2 ст. 81 Конституцію України, що містить перелік підстав дострокового припинення повноважень народного депутата, доповнити п.6 такого змісту: "Відкликання виборцями у порядку, визначеному законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України."
- ч.3 статті 81 Конституції України викласти у такій редакції: "Рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України у випадках, передбачених пунктами 1-5 частини другої цієї статті, приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради України."
Подати до Верховної Ради України законопроект, який передбачає внесення змін до Конституції України.
Отримати висновок Конституційного Суду для прийняття Верховною Радою закону про внесення змін до Конституції України.
Схвалити законопроект про внесення змін до Конституції України більшістю від конституційного складу Верховної Ради України,
На наступній черговій сесії Верховної Ради України отримати підтримку не менш як двох третин від конституційного складу парламенту.
Подати законопроект "Про відкликання народних депутатів", який має бути підтриманий двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Депутати, що підписали законопроект про внесення змін до ст. 81 Конституції України (про відкликання народного депутата)
Станом на 10.04.2013 свої підписи під законопроектом поставили такі народні депутати:
1. Юрій Дерев'янко
2. Микола Томенко
3. Андрій Павловський
4. Микола Княжицький
5. Арсеній Аваков
6. Віталій Ярема
7. Володимир Купчак
8. Геннадій Зубко
9. Степан Кубів
10. Володимир Бондаренко
11. Тетяна Слюз
12. В'ячеслав Кириленко

Кожен громадянин України може поставити свій підпис під Петицією, що вимагає прийняття Закону України "Про відкликання народного депутата". Депутат - найманий громадяними працівник! Без механізму відкликання - це залишається ілюзією. Бо поганого працівника - звільняють. А кожна "тушка" чи зрадник - втрачають мандат довіри.

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh