Свердловськ-2013: протест гірників як етап відновлення громадянського суспільства
10 січня 2013 року о 7.00 у Свердловську Луганської області представники Незалежної Профспілки Гірників на чолі з Костянтином Ільченком зайшли в кабінет директора копальні "Червоний партизан" і майже добу утримували облогу, вимагаючи від власника ДТЕК Ахметова та Голови Луганської ОДА Володимира Пристюка зустрічі та гарантій збереження робочих місць гірників та права на діяльність НПГС. Після розповсюдження інформації підтримку діям гірників висловили представники профспілок та громадських організацій по всій Україні. В  результаті обговорення  ситуації між  Костянтином Ільченком - Головою НПГС, Сергієм Коваленком - Головою ГО "Луганці" та Ігорем Запрудським - Головою Асоціації підприємців - було прийняте спільне рішення про проведення  мітингу 11 січня о 12.00 біля приміщення управління копальні, де були заблоковані гірники.  Але вночі відбулося два штурми приміщення, де знаходилися гірники, невідомими чоловіками в чорному одязі. В результаті після перемов була прийнята пропозиція про проведення зустрічі о 7.00 між Головою Луганської ОДА Пристюком та Костянтином Ільченком. Ця зустріч і відбулася, де було прийняте рішення про створення робочої групи з вивчення ситуації, яка склалася на виробничому об'єднанні "Свердловантрацит". 
Тому було прийняте спільне рішення про відміну громадської акції протесту на підтримку гірників  біля офісу  копальні "Красний партизан". Але співпраця між неполітичними організаціями буде продовжена.

Луганська громада за останні два роки показала приклад усій Україні, захистивши україномовні школи від закриття в Лисичанську та Красному Лучі, захистивши родину підприємця Ткаченка в місті Кіровську від тиску влади, працівникам Лисичанської ТЕЦ допомогли отримати борг по зарплатні в розмірі 2.5 млн. гривень (на жаль, знову існує борг у розмірі 1 млн. гривен), захистили громаду селища Атаманівка від порушень під час розробки терикону (але зараз ця проблема знову відновилася - після виборів).
Тому ми маємо право сказати про відродження громадянського суспільства в Україні. В політиці ми спостерігаємо процес протилежний. За останні 12 років якісний склад Верховної Ради України, обласних рад, обласних та районних адміністрацій змінився в гірший бік. Довіра громади до політиків з кожним днем падає. Це показали вибори до Верховної Ради України, коли голосували не за кандидата чи партію, а проти чи наперекір партії та кандидату. Політичні партії в Україні перетворилися на іграшки в руках фінансово-промислових груп. Явка на виборах була нижче 50 відсотків. Але ця Рада продовжує традицію імітації боротьби. Це показали вибори спікера та Прем'єр-міністра

Схожа вистава відбулася сьогодні біля офісу ДТЕК, коли група  ряжених  молодиків змогла зайти до приміщення, яке свого часу не зміг взяти штурмом Луценко на БМП. Ця акція діє не на користь переговорному процесу. Ми, представники громади, обурені спробою політиків перетворити розбудову громадянського суспільства на політичний плакатний самопіар. Кожен крок повинен бути зваженим, громадянське суспільство в Україні тільки набирає ходу.

Постає запитання: "Чи  потрібні нам такі партії та така політична система?" Відповідь на нього ми отримаємо найближчим часом.

Голова ГО "Луганці"  Сергій Коваленко, для "Волі народу"

11 січня 2013 р.





 

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh