Діяльність цієї неіснуючої партії становить загрозу для конституційного ладу в Україні та для національної безпеки держави
Як виявилось, партія "Слуга народу" не лише не має "живих" партійних осередків та офіційних працівників, а й створена з численними грубими порушеннями Конституції і законів України.
Громадські активісти Андрій Карпович та Віталій Шепель звернулися зі Скаргою до Міністерства юстиції України щодо необхідності заборони діяльності політичної партії "Слуга Народу".

У тексті Скарги, зокрема, говориться:

"21 квітня 2019 року на президентських виборах , переміг кандидат в Президенти України від політичної партії “Слуга Народу” ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ.

 21 липня 2019 року на дострокових парламентських виборах, до Верховної Ради України було обрано 254 народні депутати від політичної партії “Слуга Народу”.

 Політична партія “Слуга Народу” - це має бути зареєстроване згідно із законом добровільне об’єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах, що закріплено положеннями ст.2 Закону України “Про політичні партії в Україні”.

Для здійснення реєстрації політична партія “Слуга Народу” має бути створена відповідно до чинного законодавства, а саме - відповідно до положень Закону України “Про політичні партії в Україні”.

Але надані авторами Скарги доводи прямо свідчать, що юридична особа політична партія “Слуга Народу” створена та зареєстрована всупереч положенням Конституції України (254к/96-ВР), Закону України ”Про політичні партії в Україні”, із суттєвим порушенням змісту основних положень Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” і затвердженого наказом Міністерства Юстиції України № 238/5 від 10 лютого 2012 року Порядку зберігання та пересилання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, можливо, шляхом отриманої особистої неправомірної вигоди державним реєстратором Печерської районної в м.Києві державної адміністрації ІВАНЮХА ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ (буде встановлено слідством в рамках кримінального провадження).

Натомість положеннями ст.21 Закону України “Про політичні партії в Україні” закріплено наступне:
- Політична партія може бути за адміністративним позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань заборонена в судовому порядку у випадку порушення вимог щодо створення і діяльності політичних партій, встановлених Конституцією України, цим та іншими законами України.

Щодо заборони діяльності юридичної особи політичної партії “Слуга Народу” відсутній граничний термін подання адміністративного позову, тому Міністерство юстиції України, як центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, зобов’язане звернутись до суду з адміністративним позовом щодо заборони юридичної особи політичної партії “Слуга Народу” через порушення вимог щодо створення і діяльності даної політичної партії, спрямованої на:
- ліквідацію незалежності України;
- порушення суверенітету і територіальної цілісності України;
- підрив безпеки держави;
- посягання на права і свободи людини;
  (факти викладено в додатку до Скарги).

На підставі вищевикладеного, керуючись положеннями Конвенції з прав людини і основоположних свобод, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, Конституції України (254к/96-ВР), Закону України “Про політичні партії в Україні”, Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” - ВИМАГАЄМО:

 1. Анулювати доступ державного реєстратора Печерської районної в м.Києві державної адміністрації ІВАНЮХА ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ до Єдиного державного реєстру через дії, які направлені на реєстрацію юридичної особи політичної партії “Слуга Народу” без необхідних документів, перелік яких встановлено діючим законодавством України.

 2. Задовольнити скаргу повністю шляхом, передбаченим положеннями діючого законодавства України, який полягає у зверненні до суду з адміністративним позовом щодо заборони діяльності політичної партії “Слуга Народу” через порушення вимог щодо створення і діяльності політичних партій.


Підтверджуємо про відсутність судового спору з порушеного у Скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення, повідомлення або реєстраційної дії державного реєстратора та/або внесення відомостей до Єдиного державного реєстру".         Повний текст Скарги - ТУТ

Інф.: bagnetnacii.blogspot.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh