Ще раз про ситуацію в Нових Санжарах, - Володимир Пилипчук, політик, науковець
Події в Нових Санжарах спровокували прихоплені із собою силовиками "тітушки".
Вивчав записи інформаційних каналів про події в Санжарах. Особливо інформативні репортажі "Радіо Свобода"...
Які можна зробити висновки?
Події в Санжарах - лише маленький фрагмент з війни нинішньої некваліфікованої, нелюдської і антиукраїнської влади, яку вона вже постійно веде проти власного народу у всіх сферах суспільних відносин.

1. Влада не готова професійно, організаційно, інформаційно, комунікаційно, ресурсно, інфраструктурно, а якщо узагальнююче - не готова цивілізаційно до будь-яких катаклізмів.

2. В Україні взагалі відсутня "медицина катастроф" і відповідний підрозділ в МОЗ, а до цього, ще й ліквідували санітарно-епідеміологічну службу!? (Але об'єднали Мінекокономіки з Мінсільгоспом. Щодо аналогічного підходу більшовиків Маяковський сатирично писав про "конно-тєатральниє общєства")

3. Всупереч окозамилюванням (брехні) Авакова, санаторій в Санжарах не ізольований від міста, а стоїть прямо у місті. (А інфекції ж передаються повітряно-крапельним шляхом). Каналізація санаторію впадає у Ворсклу і не обладнана високо-температурною очисткою відходів життєдіяльності, що несе загрозу всім жителя поселень вниз по її течії. Сам Аваков у бойовому костюмі хімзахисту виступав в Санжарах, чим і посилив страхи жителів містечка.

4. Міністр Скалецька протягом двох тижнів шуму про повернення підозрюваних на хворобу "не зуміла" чи "не мала часу" особисто та з відповідними фахівцями проінспектувати рівень підготовки санаторію в Санжарах, організувати (разом із меддепартаментом МВС) його підготовку, на підставі якої можна було б виносити вердикт - повністю готовий для прийому і відповідає всім карантинним вимогам!

5. Не відбулося спеціалізованої підготовки персоналу санаторію з особливостей лікування та догляду за підозрюваними на коронавірус. А чи перейняли цей досвід самі організатори охорони здоров'я в лікарів Китаю, щоб передати персоналові санаторію?

6. Літак з Китаю "добирався" чомусь цілу добу, а від недосипу в людей знижується імунітет. У літаку були не лише українці, але й громадяни інших країн... Де перекладачі в санаторії для цієї категорії карантинників?

7. Не були повідомлені і не навчені жителі Санжарів про поведінку і захист в умовах функціонування карантинного об'єкту. Про симптоми хвороби і дій у випадку їх появи з жителями не було проведено політико-психологічної роботи організаторами цього ''шоу''. Не підготовлені резервні інфекційні госпіталі на випадок відновлення хвороби в карантинників і спалаху інфекції в регіоні. Не навчений їх персонал. Не відомо про наявність у них відповідних засобів лікування, провізії, тощо... на 2-4 тижні (адже персонал санаторію не може покидати карантинний об'єкт протягом усього часу дії карантину). А там усі працюючі - місцеві жителі. Тому і для їх дітей мало би бути організоване цілодобове харчування в дитсадках та навчальних закладах на час,  коли їх мами безвиїздно працюватимуть в карантинному об'єкті.

8. Не готовою виявилася і служба МНС (сам бачив на відео Радіо Свобода як пожежні "гасили " вогонь, розкидаючи ногами багаття!!!)

9. Під час демонстрації поліція била протестувальників, а постраждалим медична допомога не надавалася.

10. Вся організаційно-підготовча робота (перелічена вище) була замінена накачкою регіону сотнею-двома поліцейських та важкою військовою технікою БТРами... У їх "вправах" над населенням не викорінена НКВДшна традиція, коли поліція тягне із собою штатних провокаторів (тітушок), які організовують "заварушки" у місцях великого скупчення протестувальників. Наприклад: було повідомлення МВС, що били вікна в автобусах з карантинниками. Скажіть, це так люди, які вийшли на протест проти гіпотетично-інфікованих "вберігали" себе, щоб можливі віруси не вирвалися назовні з автобуса з побитими вікнами, чи це справа рук провокаторів, що приїхали з ментами? Звичайно, що не обійшлося без "штатно-стандартних повідомлень" МВС, що частина протестувальників були п'яні, чи напідпитку...:!?

11. Звичайно, що всі ці "благодійні" дії влади посилять масштаби протестного електорату. Але й мають стати предметом спеціалізованої комісії парламенту за поданням президента (чи без оного) і Авакова, Скалецьку, на чолі з Гончаруком, слід було б негайно звільнити з посад за непрофесійні нецивілізовані дії, так і саму трагі-організацію бедламу в Н. Санжарах. Так діє в цивілізованих країнах цивілізована влада. У випадку відмови від розслідування і відставки винних народ зрозуміє, що вони все це "сдєлалі вмєстє", разом! Але, якщо Зеленський і парламент виголосять своє сумно знамените... "а какая разніца" і залишить їх на посадах, то народ отримає додаткове право вимагати відставки і самого ЗЕ і влади - в цілому. Негатив... він має властивість акумулюватися - з наступним вибухом...

12. Ситуація в Санжарах, дії влади в Україні мала би бути розглянутою з відповідною оцінкою і в ОБСЄ - щоб потім не прийшлося "гасити українські витоки пожежі" коронавірусу в Європі... та й якось навчати, як має цивілізовано діяти "95-й квартал" в умовах, коли його актори стають очільниками влади

Володимир Пилипчук, політик, екс-нардеп, науковець, громадський діяч
Інф. із сторінки автора у Facebook (публікується з його дозволу)

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh