Президент не має права торгувати землею - основним національним багатством України, - Павло Січкар, журналіст
Завдання президента - захищати Конституцію, а не бути її руйнівником.
Як повідомлялося, Зеленський у Стамбулі анонсував створення ринку землі у 2020 році.
Він розрекламував український чорнозем і закликав турецьких бізнесменів до "приватного партнерства".
Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні в 2019 році буде проведена земельна реформа, що дозволить створити ринок землі вже в наступному році.
Навіть Янукович не спромігся піти на такий крок. За Конституцією земля, як і інше національне багатство, є об'єктом права власності Українського народу. Це право реалізується через систему територіальних громад - первинних суб'єктів влади і публічної власності на місцях. Основне національне багатство - земля - не продається (ст. 13, 14, 143 Конституції України).

Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.

Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.

Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

Стаття 14. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Стаття 142. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

На жаль, готовність до порушення конституційних засад держави, крім пропрезиденської "Слуги народу" демонструють і інші політсили в парламенті: "Європейська солідарність" Проршенка та "Голос" Вакарчука.

Завдання президента - захищати Конституцію, а не бути її руйнівником. Адже він складав присягу на Конституції. Українці нікому не дозволять роздерибанити наші чорноземи, щоб опинитися "на нашій, не своїй землі".

Павло Січкар, журналіст,
для порталу ВН

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh