У рамках спецформату "Свободи слова" на ICTV вперше в Україні відбулася прем’єра документального фільму режисера Сергія Лозниці "Бабин Яр. Контекст".
Фільм уже отримав нагороди на міжнародних кінофестивалях.
Після завершення показу стрічки, в студії "Свободи слова" відбулося її обговорення, а також дискусія про місце трагічних подій 80-річної давнини в історії України та всього світу.

До участі в обговоренні були запрошені:

Сергій Лозниця, режисер
Натан Щаранський, голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»
Патрік Дебуа, голова Академічної ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», засновник та президент французької організації «Яхад-ін Унум»
Руслан Кавацюк, заступник генерального директора Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»
Роза Тапанова, в.о. директорки Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр»
Яков дов Блайх, Головний Рабин Києва та України
Василь Расевич, історик
Ольга Мусафірова, власна кореспондентка «Новой газеты» в Україні
Юрій Володарський, публіцист
Вахтанг Кебуладзе, філософ

«Бабин Яр. Контекст» – фільм-лауреат спеціальної премії Каннського кінофестивалю 2021 року режисера Сергія Лозниці зроблений нідерландською компанією ATOMS & VOID за підтримки Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Стрічка заснована на архівних матеріалах і розповідає про події, які призвели до вбивства 33 771 єврея в окупованому нацистами Києві 29–30 вересня 1941 року, а також про наслідки цієї трагедії.

«Бабин Яр. Контекст» уже отримав нагороду серед документальних фільмів – премію «Золоте око» – на Каннському міжнародному кінофестивалі та премію імені Шанталь Акерман на Єрусалимському міжнародному кінофестивалі як найкращий іноземний документальний фільм.

Інф.: svoboda.ictv.ua


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh